Woda - żródło życia i zdrowia. Coral Mine

Dodane: Sobota, 04 Lipiec, 2020  19:48
  • Kategoria: Zdrowie / Suplementy diety
  • Stan:Nowe

Opis oferty:

Woda - główne źródło zdrowego źycia.
W ciągu naszego życia nabieramy różnych nawyków. Uczymy się czytania, liczenia, robienia na drutach, rysowania itp. Niestety, nie uczymy się «dłuższego życia». W pogoni za statusem społecznym, pieniędzmi, czy przyjemnościami, tracimy nasze siły, a razem z nimi i zdrowie, naiwnie zakładając, że otrzymaliśmy je na zawsze. Dopiero wtedy, kiedy tracimy zdrowie, zdajemy sobie sprawę, jak ono cenne. Dla tego nie czekajmy do momentu, aż zrozumiemy jak ważna to sprawa, a zacznijmy JUŻ DZIŚ. Uczyć się, jak być zdrowym

Zdarza nam się stale postępować w nieprzemyślany sposób, co nierzadko prowadzi do utraty zdrowia: pijemy słodzone gazowane napoje, przez co niszczymy krew i zakłócamy pracę nerek. Gubimy siebie i swoje dzieci, kiedy sięgamy po posiłku typu fast foods, licząc, że jeśli pojawi się choroba – wyleczy ją lekarz. Często spotyka nas jednak rozczarowanie, ponieważ szukamy wyjścia ze ślepej uliczki, w którą sami, na własne życzenie, weszliśmy. Może warto zastanowić się, jak racjonalnie postępować, aby nie zrzucać całkowitej odpowiedzialności za swoje zdrowie na barki współczesnej medycyny i farmakologii?

Na stan naszego zdrowia wpływa wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest sposób dostarczania płynów do organizmu. Możemy pić wodę albo możemy jej nie pić. Możemy zastąpić niezbędną organizmowi wodę herbatą, kawą, kompotem czy innymi napojami, czym stwarzamy sobie kolejne problemy. Nie ma paczkowanych soków bez konserwantów i barwników. Jeśli na opakowaniu soku jest napisane «bez konserwantów», to warto się zastanowić, jak w związku z tym może on być przechowywany tam ?
WODA to najbardziej oczywista rzecz na Ziemi. Przestaliśmy na nią zwracać uwagę. Naszą planetę zamieszkuje ponad 5,5 miliona różnych rodzajów żywych istot. Wszystkie nich piją wodę. Natomiast człowiek pije to wszystko, co się akurat trafi, i myśli przy tym, że jest istotą wyjątkową.

Czy pożyteczne jest picie zielonej i czarnej herbaty, kawy, kakao, kwasu chlebowego czy kompotów ? Czy rzeczywiście koniecznie jest podawania małym dzieciom do picia słodkich napojów praktycznie zaraz po urodzeniu ? Czy będą od tego zdrowsze ? Odpowiedzi na te pytania nie są proste i wymagają głębokiej analizy. Nasuwa się jednakże myśl, że wybór wszelkiego rodzaju napojów powiększa się, opakowania stają się coraz bardziej kolorowe, reklama coraz bardziej agresywna, a rozpoznania chorób staja się coraz częstsze i częstsze, a wiek osób, u których stwierdzono stan choroby coraz niższy i niższy…

I nic nam nie pomoże żyć dłużej i zdrowiej, dopóki my, jak wszystkie inne istoty żywe w przyrodzie, nie zaczniemy pić zwykłej wody.
Z tego właśnie powodu przywiązujemy dużą wagę do dostarczenia rzetelnych informacji o wodzie i jej wpływie na nasze życie i zdrowie. Każdy jest w stanie je zgłębić, pojąć i polepszyć swoją sytuacje.

Już w XIX wieku wielki francuski uczony Ludwik Pasteur powiedział, że człowiek «wypija» 90% swoich chorób. Biorąc pod uwagę średni czas trwania życia, ilość wypitej wody przypadającej na jednego człowieka powinna wynosić około 25 000 litrów.

Cena jednego litra czystej wody oscyluje obecnie prawie na wysokości ceny litra benzyny. Istnieje jednak znacząca różnica pomiędzy tymi dwoma płynami: bez benzyny w sytuacji krytycznej można się obejść, a bez wody nie możemy przeżyć dłużej niż trzy dni.

Woda jest nam niezbędna codziennie w charakterze rozpuszczalnika substancji pokarmowych. Człowiek to tak naprawdę naczynie z wodą. Obieg wody, podobnie jak w przyrodzie istnieje również wewnątrz naszych organizmów również przemieszcza się, zastaje się, zanieczyszcza i oczyszcza. Podstawę zdrowia człowieka stanowi stałe uzupełnianie zapasów świeżej pożytecznej wody. Jak tego dokonać ?

Na szczęście, dziś już, wielu ludzi pije czystą wodę kupowaną w sklepach, filtrowaną wodę z wodociągu, odstaną, czy po zamrożeniu. To już progres! Niestety nie jest to wciąż wystarczające.
Dla optymalnego przepływu wszystkich procesów biochemicznych w organizmie człowieka woda powinna posiadać określone właściwości.

• Woda powinna być neutralna, a najlepiej słabo zasadowa. Pozwala to na lepsze zachowanie w organizmie kwasowo-zasadowej równowagi płynów, które w przeważającej większości mają reakcję słabo zasadową, co sprzyja profilaktyce wielu chorób.
• Woda powinna dostarczać energii, posiadać określone możliwości odradzania żywych komórek. Potencjał utleniająco-regeneracyjny (ORP) wody powinien odpowiadać potencjałowi utleniająco-regeneracyjnemu płynu międzykomórkowego. Znajduje się on w przedziale od (-100) do (-200) miliwoltów (mW). Wówczas organizm nie będzie tracił dodatkowej energii na wyrównywanie ORP.
• Woda powinna mieć średnią twardość. Bardzo twarda i bardzo miękka woda są jednakowo trudne do przyjęcia przez komórki organizmu.
• Woda powinna być nisko zmineralizowana w celu podtrzymania elektrolitowego składu płynów ustrojowych.
• Temperatura wody to wielkość niezależna. Wpływa ona na tempo przebiegu procesów fizjologicznych i reakcji fizyczno-chemicznych. Przy wzroście temperatury o 10°C zwiększa się przemiana materii w organizmach żywych o 2-3 razy, zmniejsza rozpuszczalność gazów oraz wielokrotnie wzrasta aktywne przenoszenie pierwiastków i ich wzajemne oddziaływanie.
• Woda powinna być biologicznie dostępna dla komórek, czyli łatwo przyswajalna, co oznacza, że stopień napięcia powierzchniowego wody pitnej nie powinien być zbyt wysoki, Komórce potrzebna jest duża ilość energii na przezwyciężenie napięcia powierzchniowego wody.
• Woda powinna być zupełnie czysta. Nie powinna zawierać chloru i żadnych jego organicznych pochodnych, soli metali ciężkich, azotanów, azotynów pestycydów, ksenobiotyków ani związków organicznych itp.
• Woda powinna być nieskażona biologicznie. Nie powinna zawierać bakterii, wirusów, grzybów, pasożytów, protistów itp.
• Woda powinna być ustrukturowana. Cała woda w organizmie jest wodą ustrukturowaną w określony sposób, w związku z czym pożądane byłoby również picie wody ustrukturowanej.
• Woda powinna posiadać możliwie jak najmniejszą zawartość negatywnych informacji. Przekazanie negatywnej informacji do komórki niszczy jej właściwości bio energo informacyjne.


WODA I PARAMETRY STAŁE ORGANIZMU
1. Ciśnienie tętnicze
2. Częstość oddechów
3. Częstość skurczów serca
4. Poziom hemoglobiny
5. Poziom bilirubiny
6. Normalnie funkcjonowanie nerek
7. Masę ciała
8. Poziom cukru we krwi
9. Kwasowo-zasadowa równowaga krwi
10. Poziom leukocytów
11. Temperatura ciała
12. Poziom cholesterolu

Parametry są zawsze stałe. Ich zmiany mogą być niebezpieczne dla organizmu. Wszystkie parametry zależą od najważniejszej ich części składowej: świadomego codziennego spożywania nie mniej niż 1,5 do 2 litrów czystej pożytecznej wody. To gwarancja zdrowia na wiele lat!
Tak prosty, a jednocześnie tak trudny warunek. Dla wielu ludzi praktycznie niewykonalny, ponieważ oduczyli się oni picia wody w dostatecznej ilości. Dlatego priorytetowym zadaniem każdego człowieka, który chce zyskać długie i aktywne życie, jest nauczenie się codziennego picia fizjologicznej normy wody ( nie herbaty, nie kompotu, nie soku ani tym podobnych), a właśnie – WODY.

Problemy spowodowane odwodnieniem
1. Pragnienie – wskaźnik zmniejszenia poziomu płynów w organizmie.
2. Suchość w ustach
3. Zaparcia
4. Sucha skóra
5. Suche włosy, łamliwe, odwarstwiające się płytki paznokci
6. Podwyższona kwasowość soku żołądkowego
7. Gęsta żółć i kamienie w pęcherzyku żółciowym
8. Sole, piasek i kamienie w nerkach
9. Chrzęst w stawach , odłożenia soli w stawach i kręgosłupie, zgrzytanie, deformacja chrząstek, choroba zwyrodnieniowa stawów
10. Cukrzyca
11. Niedokrwienie mięśnia sercowego
12. Podniesienie poziomu hemoglobiny we krwi
13. Zaćma
14. Niedokrwienny udar mózgu
15. Choroby alergiczne
16. Zaburzenia czynności centralnego układu nerwowego u osób starszych
17. Stany depresyjne
18. Wszystkie postaci zatruć (ekologicznie, chemiczne, pokarmowe)

Nie jest to zdecydowanie pełna lista symptomów, syndromów i zachorowań związanych i przebiegających z niedoborem wody międzykomórkowej, wewnątrzkomórkowej i wewnątrznaczyniowej.
Woda – ratunek dla wielu stanów chorobowych!
Przyjrzymy się liście chorób, które zostały wymienione powyżej. Wszystkie one związane są z odwodnieniem. Wielu ludzi nawet nie przypuszcza, że rozwiązaniem tych problemów jest codziennie wypijanie odpowiedniej ilości jakościowej wody pitnej.

Życie – to woda właśnie!
Ludzie często mawiają, że nie lubią wody, że wolą kawę, herbatę, wino, kwas chlebowy. A przecież my wszyscy w 70-80% składamy się z wody. Po narodzeniu organizm dziecka w 90% składa się z wody. W trakcie życia stopniowo tracimy wodę, innymi słowy – wysuszamy się. Proces starzenia to proces utraty wilgoci przez organizm. Na starości pozostaje jej ledwie ponad 60%. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, ilu dzisiaj jest młodych ludzi, którzy wyglądają na starszych niż są w rzeczywistości, tylko dlatego, że od najwcześniejszych lat piją wszystko, tylko nie wodę. Im więcej wilgotności w komórkach i tkankach, tym zdrowiej i młodziej człowiek się czuje, a więc i młodziej wygląda.

Człowiek, w istocie, to ożywiona woda. Krew w 85% składa się wody, Mięśnie – w 75% Mózg – w 85% Serce – w 75% Płuca – w 86% Nerki – w 83% Oczy – w 95% Kości – w 22%

Mineralna kompozycja «Coral -Mine»

W jaki sposób można otrzymać jakościową biodostępną wodę ?
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, średnia długość życia w Japonii wynosi 82 lata, a na Wyspach Okinawa jest o 10-15 lat wyższa niż w całej Japonii. Badania potwierdziły, że wysoki wskaźnik długowieczności mieszkańców wysp, zależy od jakości wody pitnej.
Wskaźnik organicznego wapnia w wodzie pitnej w mieście Naga (prefektura Okinawa) jest najwyższy nie tylko w Japonii, ale i na świecie.

Jako że wyspy znajdują się na koralowych atolach, woda pitna jest tam filtrowana przez koralowce i w ten sposób nasycana jonami wapnia. Spośród 2500 rodzajów koralowców, białe koralowce z rodzaju Sango jako jedyne są pożyteczne dla człowieka. Analizy wykazały, że składają się one z wapnia, magnezu, potasu, sodu i znaczniej ilości ważnych do życia mikropierwiastków. Obecnie ma miejsce przemysłowe przerabianie koralowców typu skleraktinia (inaczej też koralowce rafowe albo kamienne) wokół Okinawy. Końcowy produkt nosi nazwę «Coral-Mine».

Zawartość wapnia i innych zasadowych minerałów w wodzie w postaci biodostępnej i łatwo przyswajalnej jest szczególnie pożyteczna dla organizmu. Zasadowe minerały spełniają w organizmie człowieka wiele ważnych funkcji: nadają zasadowość organizmowi, zapewniają normalne reologiczne właściwości krwi, wpływają na regulację wzrostu i czynności komórek, zabezpieczają przechodzenie impulsów elektrycznych wzdłuż włókien nerwowych, biorą udział w przemianie materii, wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne, stanowią materiał budulcowy. Deficyt zasadowych minerałów prowadzi do pojawienia się wielu zachorowań.
Woda z dodatkiem sproszkowanego koralowca zmienia kwasowo-zasadową równowagę w kierunku zwiększenia zasadowości, pH wody zwiększa się do 8,5. Ta zadziwiająco pożyteczna właściwość koralowca ma ogromne znaczenie dla organizmu człowieka. Praktycznie wszystkie płyny w ludzkim organizmie są albo neutralne, albo zasadowe, za wyjątkiem soku żołądkowego: pH soku żołądkowego – 1,0. Wskaźnik pH zdrowej krwi – 7,43; zdrowej limfy – 7,5; śliny – 7,4.
Przesunięcie równowagi w stronę zwiększenia kwasowości jest jedną z przyczyn licznych chorób. Kiedy organizm nabiera lekkiej zasadowości i odzyskuje normalną równowagę kwasowo-zasadową, człowiek zaczyna zdrowieć. Organizm stale poszukuje rezerw zasadowych, aby zneutralizować nadmiar kwasów. Rezerwy nie są duże, przede wszystkim to tkanka kostna, skąd organizm czerpie niezbędne minerał. Proces pobierania wapnia z kości nie może być bezgraniczny. Bardzo często taka sytuacja prowadzi do jednej z najbardziej rozpowszechnionych chorób – osteoporozy.

«Coral-Mine» przywraca ciekłokrystaliczną strukturę wody. Będąc rzadkim kryształem, woda idealnie zapełnia przestrzeń międzykomórkową i wewnątrzkomórkową. Podczas zamarzania woda zawartością «Coral-Mine» tworzy idealną strukturę śnieżynki, co może świadczyć o uporządkowaniu dipola molekuł wody. Jako że całość wody w organizmach żywych jest ustrukturowana, taka właściwość sproszkowanego koralowca jest cenna zwłaszcza dla zachowania zdrowia.
Wybór należy do ciebie!

Próbowałem na lamach niniejszej publikacji opowiedzieć chociaż trochę o jednej stronie życia – wodzie. Można o niej jeszcze dużo mówić, ale lepiej po prostu zacząć ją pić. Wskazane 1,5 – 2 litra pożytecznej wody dziennie, najlepiej z kompozycją mineralną «Coral-Mine».

Wszyscy jesteśmy dziećmi matki Natury, która zatroszczyła się o nasze życie na ziemskiej planecie. Należy pamiętać, że nie istnieją problemy, których nie można byłoby rozwiązać. Zdrowie człowieka w 90% zależy od niego samego. Organizm każdego z nas posiada pokłady ogromnych możliwości do samoregeneracji – w każdym stanie i w każdym wieku – trzeba tylko mu w tym dopomóc.
Istnieje kilka podstawowych przyczyn wpływających na nasze samopoczucie:
• Psychologia: pozytywne stosunek do ludzi, do życia i chęć bycia zdrowym;
• Ruch: ćwiczenia gimnastyczne, uprawienie różnych dyscyplin sportu, bieganie, aktywny wypoczynek;
• Powietrze;
• Woda (o odpowiedniej jakości i w odpowiedniej ilości);
• Profilaktyczne przeciwpasożytnicze i zabiegi oczyszczające z wykorzystaniem naturalnie dobranych ziół (minimum 2 razy w ciągu roku);
• Odżywianie: naturalne zdrowe jedzenie, bez konserwantów, dostarczanie organizmowi codziennej porcji odżywczych pożytecznych substancji (materiału budulcowego) tak niezbędnych dla ROZWOJU NOWYCH KOMÓREK.

PORA WYBRAĆ NATURALNY I ZDROWY STYL ŻYCIA!
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa / Śródmieście
Vitaliy
Na Lento.pl od 12 sie 2014
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń