Wiedeń i Budapeszt - wycieczka objazdowa - od 750 zł !

Dodane: Poniedziałek, 11 Maj, 2020  11:49
  • Kategoria: Usługi / Usługi rekreacyjne i turystyczne
  • Cena: 750 zł

Opis oferty:

Świadczenia:
Cena obejmuje:
Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, bar, wc i video), zakwaterowanie w hotelu j.w. (2 rozpoczęte doby hotelowe), 2 śniadania, ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance, CP i bagaż), program turystyczny j.w. oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje:
Uczestnictwo w programie zwiedzania: bilety do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnika lokalnego, Tour Guide System ( system bezprzewodowego oprowadzania grup) – ok. 85 Euro, obiadokolacje w Wiedniu ok. 49 Euro, obiadokolacja w Budapeszcie ok. 23 Euro.

Program:
Wiedeń- Starówka i gotycka Katedra św. Szczepana - Hofburg i Schonbrunn- pałace rodu Habsburgów - Wieczór w gospodzie wiedeńskiej - Heuriger czyli kolacja i młode wino - Wzgórze Gellerta i panorama stolicy Węgier - Rejs statkiem - Budapeszt

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy Europa Środkowa. Przyjazd do Wiednia drugiego dnia rano, zakwaterowanie w hotelu w godzinach popołudniowych.

Dzień 2
Wyjazd do centrum Wiednia; w programie: przejazd autokarem staromiejską obwodnicą zwaną "Ringiem", zobaczymy budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Następnie spacer przez Hofburg- dawna zimowa rezydencja Habsburgów – przejście dziedzińcami a także piękne ulice Starówki Wiedeńskiej- Kärtnerstrasse, Graben i Kohlmarkt prowadzące do gotyckiej Katedry Św. Szczepana (Stephansdom), słynnej ze swoich kolorowych dachówek. Zwiedzanie katedry indywidualnie. Tego dnia w programie zwiedzanie Opery Wiedeńskiej- jednej z najbardziej znanych scen operowych świata lub Musikverein- Towarzystawa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny. Czas wolny. Po południu spacer ogrodami kompleksu Belwedere - dawna letnia rezydencja Księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Ok. 18.00-18.30 przejazd do „winnej” części Wiednia, regionalna kolacja w gospodzie Heuriger. Powrót do hotelu ok. godz. 22.00.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Schoenbrunn – dawnego letniego pałacu cesarskiego Habsburgów zbudowanego w XVIII w. W programie komnaty cesarskie i powozownia karet. Czas wolny w ogrodach. Następnie przejazd do centrum Wiednia, spacer i zapoznanie się z pracami artysty Hundertwassera; słynny „kolorowy dom” oraz centrum Kalke Village. Tego dnia proponujemy także Park Miejski z pomnikiem „Króla Walca” Johanna Straussa Syna, przejazd do naddunajskiej dzielnicy XXI, z siedzibą ONZ oraz wzgórze Kahlenberg, które jest znane każdemu Polakowi jako miejsce początku potężnej szarży husarii króla Jana III Sobieskiego. Późnym popołudniem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum. Wyjazd z Wiednia ok. godz. 18.00. Wieczorem ok. 22.30 przyjazd do hotelu w Budapeszcie, zakwaterowanie.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum Budapesztu. Rejs statkiem (ok. 1 godz.). Zwiedzanie rozpoczniemy od Wzgórza Gellerta (panorama miasta, Cytadela i Pomnik Wyzwolenia). Kolejny punkt programu to wzgórze Zamkowe - spacer dziedzińcami Pałacu Królewskiego oraz uliczkami starówki budańskiej. Na uwagę zasługuje Kościół Macieja i Baszty Rybackie skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną Budapesztu- Peszt. Chwila na kawę w jednej z licznych kawiarni. Po południu Peszt z placem Milenium. Obiadokolacja dla chętnych, dla pozostałych uczestników czas wolny na deptaku Vaci utca – liczne bary, restauracje, kawiarnie, sklepy z pamiątkami. Wyjazd z Budapesztu ok. 18.00 Przejazd przez Węgry, Słowację i Czechy. Na terenie Słowacji wieczorny postój.

Dzień 5
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych Katowice ok. 2.00-03.00

Aktualne terminy i ceny oraz więcej informacji
w Biurze Podróży "Geotour",
pod numerem telefonu: 323 - pokaż numer telefonu - lub 500 - pokaż numer telefonu -
e-mailem: @
internetowo: www.geotour.com.pl
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa
Odpowiada szybko
Na Lento.pl od 28 wrz 2012
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń