TRIPULACION CUBANA - zespół kubański, muzyka latynoska!

Dodane: Środa, 12 Sierpień, 2020  13:16
  • Kategoria: Usługi / Imprezy / Zespoły / Dj

Opis oferty:

KRÓL REI CEBALLO - 16 LAT W POLSCE!
Pianista, wiolonczelista, kompozytor i aranżer, pochodzi z Santiago de Cuba. Tajników sztuki gry na fortepianie uczył Go m.in. Ruben Gonzalez, podczas jam sessions w Hawanie. Reinaldo współpracował ze słynnym zespołem „Sierra Maestra”, z którym występował na wielu renomowanych festiwalach w Europie i obu Amerykach. To właśnie lider tej grupy, Juan de Marcos Gonzales, był ze strony kubańskiej animatorem projektu „Buena Vista”. W 1986r. Rei przeniósł się do Hawany gdzie rozpoczął współpracę z najlepszymi zespołami i solistami kubańskiej sceny. Poszukując nowych rozwiązań i brzmień stanął na czele grupy „Azucar Negra”, w skład której wchodzili młodzi utalentowani muzycy i która w krótkim czasie zdobyła uznanie publiczności na wyspie i za granicą. W 1996r Reinaldo został zaproszony przez grupę „Sierra Maestra” do pracy nad muzyką do filmu „Salsa” (pianista i aranżer). Z zespołami „Azucar Negra” i „Sierra Maestra” odbył wiele tras koncertowych m.in. po Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech, Anglii, Belgii oraz Holandii. Reinaldo Ceballo jest uznanym producentem i autorem aranżacji, współpracował z takimi agencjami fonograficznymi jak: Linea 1 (Wielka Brytania), Timba Records (Panama), Bismusic EGREM (Kuba).
Na początku roku 2000 Reinaldo przyjechał do Polski i już w maju założył grupę „Calle Sol”, która od początku działalności cieszy się olbrzymią popularnością wśród publiczności w kraju i za granicą (płyty "El Katao" i "Perro Volando" dla BMG - nominacja do Fryderyków 2001). Reinaldo pracował jako muzyk sesyjny z Mietkiem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Maćkiem Maleńczukiem, Kayah, Robertem Chojnackim, Wienio i Pele, „De Mono” i z zespołem „Maanam”. Występuje gościnnie na płycie „Yugoton” (aranżacje i instrumenty perkusyjne), na kolejnych płytach „Blue Cafe”, a także na kompilacji „Pozytywne Wibracje 6” jako gość zespołu „Plastic”.
Był liderem pierwszego solowego projektu Olgi Jackowskiej – „Kora Ola, ola!”.
W 2013 stworzył pierwszy w Polsce musical o Kubie "Conoce Mi Cuba".

TRIPULACION CUBANA! NOWY PROJEKT REIA CEBALLO!
W tej chwili niewątpliwie najpopularniejszy na polskim rynku zespół salsowy.
Po prawie piętnastu latach od momentu kiedy Rei Ceballo przyjechał do Polski, spełniło się jego marzenie, by założyć w Europie grupę muzyczną składającą się prawie wyłącznie z rodaków! Artysta ma dziś szansę pokazać światu nowy, czysto kubański projekt, do realizacji którego zaprosił wybitnych artystów, doskonale znanych polskiej publiczności m.in. z zespołów takich jak „Calle Sol”, „Noche de Boleros”, „Impacto” czy spektaklu „Conoce Mi Cuba”.

REY CEBALLO - Piano
ROLAND ABREU - Bass
EDDY AGUERO FERRER - Timbal
DOMIMIK JASKE - Drums
YOILAN PEREZ HARRIETTE - Congas
LUIS NUBIOLA - Sax Alto
FERNANDO DEL RIO - Teclado
LEO VILHENA - Guitar
ELIS HERRERA - Vocal
YAREMI DE LAS MERCEDES - Vocal
TONY MATAMOROS MANRESA- Vocal
NOEL HORTA SANCHEZ- Vocal

Ten prawdziwie karaibski skład, swoim repertuarem nawiązuje do muzyki kubańskiej we wszystkich jej odsłonach. Posłuchamy jak brzmi muzyka son, cha-cha-cha, salsa, timba, latin-pop i latin-jazz w rdzennym wydaniu wyspiarskim. Niewątpliwym zaskoczenie dla Państwa będą porywające, latynoskie aranżacje największych hitów radiowych ostatnich lat.

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa
Barbara Kwiecień
Na Lento.pl od 11 wrz 2012
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń