Sprzedam pilnie!! doskonałą gitarę klasyczną Ramirez 4NE

Dodane: Piątek, 23 Październik, 2020  12:15
  • Kategoria: Instrumenty muzyczne / Gitary i akcesoria
  • Stan:Używane
  • Cena: 13 500 zł

Opis oferty:

Witam serdecznie Wszystkich Odwiedzających

Jak w tytule mojego Ogłoszenia - jego przedmiotem jest doskonała
hiszpańska gitara klasyczna ze słynnej linii gitar właściwie najsłynniejszych budowniczych gitar wszystkich czasów Ramirez -gdzie dziś mamy już 6 pokolenie budowniczych gitar w tej zaiste królweskiej familii lutników .
Dziś są to Jose Ramirez IV oraz jego rodzona siostra Amalia Ramirez
którzy wywodzą się w prostej linii są pra pra pra potomkami Jose Ramireza I go ,który zapoczątkował tą dynastię.

Na wstępie nadmienię,że mój instrument jest ze wszech miar wyjątkowy
o to z wielu względów do których dojdę wkrótce.
Stąd jego cena musi być sporo wyższa niż konkretnie modelu 4NE
,który (nowy) na dziś dzień kosztuje u jedynego prawdziwego dystrybutora marki Ramirez w Polsce u Pana M.K.w Gdyni w Firmie Interton w okolicach 9900-10400 pln.co każdy z Państwa może przecież
natychmiast sprawdzić.

Specyfikację tego modelu oczywiście znajdą Państwo również tam wchodząc w markę Ramirez i konkretnie ten model.
Mogę pokrótce jedynie powiedzieć,że jest to ostatni z modeli teoretycznie jesczse nie koncertowych (modele droższe jak np.Elite czy Traditional ) kosztują naprawdę już ogromne pieniądze -jednak nalezy
powiedzieć szczerze i uczciwie,że jest to model absolutnie nadający się również dla muzyków-gitarzystów już w pełni profesjonalnych i koncertujących-a których po prostu nie stać wydać na instrument np.50 000 pln.(są rzecz jasna i droższe modele marki Ramirez)
Instrument ten posiada szereg wspaniałych walorów,ma wspaniałą głęboką barwę ,bardzo nośny ton i dżwięk,silny i mocny nieomal jak dzwon.
Grałem na wielu naprawdę super mistrzowskich już instrumentach -miałem przyjemność ich oglądania u różnych lutników ,próbowania na wszelkiego rodzaju profesjonalnych gitarowych imprezach i muszę jasno
powiedzieć ,że model 4NE jest modelem naprawdę niesłychanie dobrym.
Oczywiście każdy prawdziwy 'rasowy'gitarzysta nie będzie miał co do tego żadnych wątpliwości.
Należy przy tym nadmienić,że np.modele 2 czy 3 NE czy słynny model 125 Ańos(,który wyszedł na 125 lecie marki Ramirez) choć tez rzecz jasna wspniałe -wypadają znacznie gorzej od modelu 4NE.

W tym modelu bowiem mamy już naprawdę bardzo wysoką selskcję szlachetnego litego czerwonego cedru na topie(płyta wierzchnia-'pudło' oraz
równie wysoką selekcję na boczkach i tyle litego indyjskiego palisandru.
Cudowna piękna rozeta autorstwa Amalii Ramirez dopełnia kwintesencji
Cały zresztą ten model jest sygnowany właśnie przez Amalię.
Piekna bardzo czarna podstrunnica (fingerboard) z litego hebanu
gryf-lity cedr,lakier połysk,maszynki masa cedrowa , czarny pas wzmacniający z tyłu gryfu z bardzo twardego czarnego mahoniu.

Mój instrument nabyłem równe 7 lat temu a więc jak każdy gitarzysta wie jest od aktualnie i jeszcze przez co najmniej 20 lat będzie w kwiecie wieku dla doskonałej gitary.
Po dwóch latach instrument ten dopiero uzyskał i pokazał pełnię swoich możliwości.
Oczywiście jest troszkę znaczków użytkowania przeze mnie - instrument ten jest klasyczny a więc co za tym idzie nie posaida golpeadorów ochronnych na topie-natomista są to absolutnie tylko malutkie niewidoczne praktycznie gołym okiem-dopiero dobrze pod światło znaczki po paznokciach niemniej jest to norma w uzytkowaniu instrumentu.
Na dolnym boczku są dwa małe nadpęknięcia zaledwie najgórniejszej warstwu lakieru(nie drewna!!) oraz na granicy górnego boczku jedno półcentymetrowe zaledwie obdrapanie oraz pod strunnikiem-w wyniku kiedyś wysmykniecia się podczas procesu zakładania struny e1 maluśki znaczek po tym.
Jest rzecza jasną ,że nie są to żadne jednak wady ,które choć w najmniejszy sposób wpływały na jakość(stratę) żwięku nczy barwy o czym doskonale wie każdy lutnik i profesjonalny gitarzysta.
Lutnik weżmie co najwyżej 300max500zł za pracę aby instrument na nowo wyglądał jak nowy.
Paru lutników się wypowiadało na temat tyych uszczerbków -zasięgnałem ich porady dla 100 % pewności i oczywiście uspokoili mnie
całkowicie.
Poza tym instrumnet jak każda z moich gitar jest wspaniale zadbany,zawsze używam najlepszych dostępnych w świecie środków ochronnych do szlachetnego drewna na instrumentach,nawilzaczy dopudłowych jak i dofuterałowych itp.

Na dole topu znajduje się oryginalny autograf (na co oczywiście mam wszelkie dowody) jednego z anjwiększych gitarzystów klasycznych wszystkich czasów Pepe Romero pochodzącego z kolei z królewskiej rodziy gitarowej Los Romeros gdzie dziś mamy 5 pokolenie wielkich mistrzów gitary.Oczywiście to także mogą Państwo szybko sprawdzić w każdej chwili.
Pepe Romero ma 72 lata -jest oczywiśtą oczywiśtością,że po jego śmierci mój instrument wzrośnie i to bardzo znacząco w cenę.
Sam jestem gitarzystą klasycznym i flamenco ,który miał .zaszczyt i szczęscie uczyć się m.in.właśnie u Pepe jak i Angela Romero oraz u innych największych mistrzów wszystkich czasów gitary klasycznej .
Gram od 32 lat ,uczę,daję recitale,nagrywam ,komponuję i rejestruję od 22 lat ,od 12 lat uczę na każdym poziomie.

Nie muszę dodawać,że nigdy nie sprzedał bym żadnego ze swoich instrumentów-a szczególnie tego gdyby nie po prostu to,że Muszę...
aczkowliek oczywiście rozstanę się z wielkim bólem serca jednak rozstanę.
Ze względu na podpis Pepe Romero i fakt,ze on w pełni pochlebnie wypowiadał się na temat tego instrumentu jego cena oczywiście musi być wyższa-tym bardziej,że na świecie jest naprawdę bardzo małych instrumentów z podpisem mistrza Pepe,tym bardziej tej klasy gitar.
Jednak ze względu na 'uszczerbki' które opisałem nie podniosę tej ceny niewiadomo ile.
Proponuję 14 000 a jeśli ktoś po procesie ogrania i sprawdzenia wyrazi natychmaistowę ofertę kupna mozemy ponegocjowac jeszcze w granicy do 500 zł mniej.ale to już absolutnie wszystko.
Oczywiście mogę dodac tez odpowiedni futerał a gratisowo dołożyć dobre struny jakieś nuty ze swojej przepastnej biblioteki gitarowej czy
np.stroik.

Zapraszam serdecznie do skorzystania z mojej Jedynej w swoim Rodzaju Oferty i do bezposredniego - i z cała pewnościa co za tym idzie najbardziej miarodajnego kontaktu telefonicznego.

Przepraszam za przydługie o czym doskonale wiem ogłoszenie -ale ze względu na jego absolutna wyjątkowość musiałem podać duzo niezbędnych informacji.
Na wszelkie dodatkowe pytanie czy wątpliwości chętnie odpowiem już telefonicznie.

p.s.posiadam do sprzedania jeszcze 4 inne gitary :
Admira Flamenco 1200zł
Alhambra 5E -tanio 2000zł bo po nieszczęśliwym wypadnięciu z futerału
Kantare Lo 300 Cv 1500 zł
i Aria sinsonido klasyczna 1500 zł

oraz bardzo wysokiej klasy instrument flamenco
Camps FL 11 C Tune z elektroniką ,cut-awayem ,wbudowanym mikrofonem,itp.-z trzema oryginalnymi autografami : śp.Paco de Lucii
,Pepe Romero(72) i Paco Peny(76)
linki do ogłoszeń chętnie wyślę na zyczenie Państwa-na jednym zdjęć zameszczam wspólnie z Ramirezem gitarę Campsa.

Pozdrawiam czytających i jeszcze raz gorąco polecam .
Arkadiusz

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 8MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa / Wola
Arkadiusz
Na Lento.pl od 05 gru 2011
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków