Padwa - spokojna nieśmiała czarna piękność :)

Dodane: Poniedziałek, 15 Kwiecień, 2019  16:22
  • Kategoria: Koty
  • Rasa:Koty ze schronisk
  • Cena: Za darmo

Opis oferty:

Na pierwszy rzut oka Padwa to przede wszystkim kotka o pięknym kruczoczarnym futerku i wyrazistych oczach, dostojnie obserwująca świat ze swojego ulubionego koszyka.

Po bliższym poznaniu okazuje się ... że jest dymna. Pod czarną sierścią podszerstek ma prawie biały :) Jednak żeby bliżej poznać Padwę trzeba wykazać trochę cierpliwości i zrozumienia, jest to bowiem kotka dość nieśmiała. Wobec obcych osób potrafi się zachowywać dość nieprzystępnie, włącznie z groźnym syczeniem. Ale gdy już przestanie uważać człowieka za obcego, zamiast syczeć na powitanie, miauczy: "dzień dobry, pogłaszczesz mnie?".

Padwa bardzo lubi głaskanie, tylko subtelne, nie za nachalne. Można głaskać po łebku, po grzbiecie, można drapać po zadku (mrrrrr!), ale już pod szyją niekoniecznie. I na razie bez brania na ręce!

https://youtu.be/ZCMzoPy0ErI

Padwa najbezpieczniej czuje się w swoim koszyczku i gdy się czegoś przestraszy, to właśnie tam ucieka. Tam sama prosi o głaskanie, gdzie indziej jest ostrożniejsza, powoli oswaja nowe przestrzenie, a np. na środku pokoju czuje się wyraźnie niepewnie.
Z powodu jej nieśmiałości polecam ją raczej do domu bez małych dzieci (chyba że dzieci są przyzwyczajone do takich własnie nieśmiałków).

Padwa ma w tej chwili około roku (urodziła się latem 2015), w porównaniu do rówieśników jest bardzo spokojnym kotem. Raczej nie szaleje po domu. Nie rzuca się na patyczek z piórkami, tylko czeka aż piórka podejdą i wtedy próbuje je złapać łapką.
Od małego jest przyzwyczajona do życia w grupie kotów, ale nie wygląda, żeby była z nimi mocno związana. Jest przyjazna, może zamieszkać z innymi kotami, ale powinna też zaakceptować zostanie jedynakiem. Obecność spokojnych psów też jest dla niej ok.

Padwa jest zdrowa, zaszczepiona, odrobaczona, została wysterylizowana. Miała zrobione testy na FIV i FeLV - nie jest nosicielką.

Szuka domu niewychodzącego z zabezpieczonymi oknami (i balkonem) tak, żeby nie mogła wypaść, wyskoczyć ani utknąć w uchylnym oknie.

Padwa jest podopieczną Fundacji JOKOT, warunkiem adopcji jest zapewnienie kotu właściwych warunków, zgoda na wizytę przedadopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Nie jest nosicielką FIV ani FelV. Urodzona w 2015 roku.

Kontakt:
mail: @
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa
Fundacja JOKOT
Odpowiada szybko
Na Lento.pl od 16 lut 2015
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń