Nakładka gryczana + poduszka 80x200

Dodane: Wtorek, 17 Wrzesień, 2019  11:10
  • Kategoria: Meble / Łóżka, wersalki i sofy
  • Stan:Nowe
  • Cena: 99 zł

Opis oferty:

Nakładka na materac o właściwościach rehabilitacyjno-leczniczych (tkanina bawełniana + łuska gryczana). Zastosowanie - nakładka na (materac) łóżko, tapczan, wersalkę.
Specjaliści medycyny naturalnej zalecają spać na materacach i poduszkach wypełnionych łuską gryczaną, czyli twardą i suchą okrywą ziarna gryki.

Gryczane łuseczki łatwo dopasowują się do kształtu ciała i w czasie nocnego odpoczynku głowa, szyja i reszta ciała mają solidne podparcie. Kręgosłup i kark są odciążone. Łuska jest bardzo odporna na zgniatanie. Nie zbija się, swobodnie się przesypuje, dzięki czemu poduszki lub materace nie tracą pierwotnego kształtu i dlatego zawsze są wygodne. Nakładka jest odpowiednia także dla przewlekle chorych, bo chronią przed odleżynami. Łuska gryczana wchłania wilgoć.

Tanina Zawarta w łuskach ma właściwości przeciwzapalne, hamuje również rozwój bakterii i roztoczy. Ponadto specjaliści twierdzą, że łuska gryczana neutralizuje działanie szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego wytwarzanego przez prawie wszystkie urządzenia w domach.

Główne właściwości lecznicze łuski gryczanej:

Zapobiegają odleżynom - łuska w materacu przemieszczając się i dopasowując do pozycji leżącego nie stwarza stałego nacisku na jedną partię ciała. Zapobiega to w naturalny sposób odleżynom i odparzeniom powstającym przy długotrwałym, stałym nacisku. Oryginalna struktura wsadu z łuski gryczanej daje możliwość wyprofilowania materaca lub poduszki do wymaganego kształtu. Pozwala na umieszczenie tułowia w odpowiedniej pozycji umożliwiającej swobodny przepływ powietrza.
Antystresowe zgodnie z opinią japońskich naukowców łuska gryczana ma właściwości neutralizujące szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Poduszka w naturalny sposób zapewnia zdrowy sen!
Zapobiegają wadom kręgosłupa i wspomagają leczenie wad już istniejących - łuska gryczana dzięki kształtowi otwartej muszli małży ma łatwość przemieszczania się ziarenek. Łuska "przesypując się" w poduszce z łatwością dopasowuje się do Twojej pozycji podczas snu, dając solidne podparcie dla głowy i szyi, dzięki czemu nie są one niepotrzebnie obciążane.
Przeciwdziałają nadmiernemu poceniu się - poduszka z łuski gryczanej pozostaje przez całą noc chłodna. Nie nagrzewa się od naturalnego ciepła wytworzonego przez ciało człowieka. W składzie chemicznym łuski przeważa kompleks ligninowo-celulozowy. Ma on bardzo silne właściwości sorpcyjne (tzn. wchłaniające wilgoć). Wymiana ciepła i wilgoci z powietrzem jest bardzo intensywna. Pozwala to utrzymać poduszkę chłodną i suchą.
Hamują rozmnażanie szkodliwej mikroflory - łuska zawiera dużo tanin. Taniny hamują rozwój i uniemożliwiają rozmnażanie się bardzo szkodliwych mikroorganizmów.

W komplecie:
- nakładka z praktycznymi gumkami (nakładka nie będzie przesuwać się na materacu)
- 1 lub 2 poduszki (od rozmiaru 120x200 - 2 poduszki)

Kolor biały, kremowy (możliwość delikatnych aplikacji) - wysyłane losowo.
Pod prześcieradłem nie jest to widoczne.
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa / Praga Pd
Comfortbe
Na Lento.pl od 03 sty 2018
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń