Irish Soft Coated Wheaten Terrier- terier pszeniczny- MIOTY

Dodane: Niedziela, 18 Sierpień, 2019  11:02
  • Kategoria: Psy
  • Cena: 4 500 zł

Opis oferty:

Hodowla Soft Party FCI przyjmuje zapisy na szczenięta z miotu D i E- których należy spodziewać się w lecie i na jesieni 2019 r.

RODZICE PRZEBADANI!

Jesteśmy jedyną w Polsce hodowlą, która hoduje na liniach irlandzkich.

Matką jednego miotu będzie suka sprowadzona w 2015 r. z irlandzkiej hodowli suka o imieniu Hobel A SUMMER PLACE, która może poszczycić się wieloma złotymi medalami zdobytymi na wystawach międzynarodowych, krajowych jak i zagranicznych.

Zdobyła tytuły:

- Interchampiona
- Młodzieżowego Championa Polski,
- Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu Teriera 2015 r.,
- Młodzieżowego Zwycięzcy Polski 2015 r.,
- Championa Polski oraz Grand Championa Polski
- Zwycięzcy Klubu teriera 2018
- Zwycięzcy Polski 2017 r. i 2018r.
- Championa Węgier
- Championa Litwy
- Championa Rumunii oraz Grand Championa Rumunii

ZDROWIE:

- Dysplazja Stawów Biodrowych wynik HD- A (wolna)
- Dysplazja Stawów Łokciowych wynik ED- 0/0 (wolna)
- PLN- wolna po rodzicach
- RBP4- N/RBP4
- DM- N/DM
- Locus B- B/B

Warto dodać, że jest to suka z linii irlandzkiej, z włosem o którym standard mówi, że jest jedynym prawidłowym.

Ojcem zostanie pies z irlandzkiej hodowli.

Matką drugiego miotu zostanie suczka z mojego miotu B- Blue Champagne Soft Party (ur. 01.07.2014).

A teraz może kilka słów o samej rasie:

Terier Pszeniczny to najprawdopodobniej najstarsza irlandzka rasa psów. Był typowym psem strzegącym obejścia i tępiącym gryzonie. Alarmował o potencjalnym zagrożeniu, ale nie atakował. Należy do średnich terierów (waga średnio 17 kg, wzrost do 50 cm) i jako jeden z nielicznych wśród tej grupy może pochwalić się miękką, jedwabistą w dotyku sierścią w kolorze dojrzałej pszenicy, która nie jest gubiona! Pies ma znikomą ilość podszerstka, dlatego posiadając go można zapomnieć o fruwających po całym mieszkaniu kłębkach sierści. Jest tym samym polecany dla alergików, u których objawy choroby uniemożliwiają posiadanie psa z dużą ilością podszerstka. Niemniej jednak pielęgnacja dorosłej szaty wheatena wymaga nieco pracy. Z pewnością należy ją czesać przynajmniej raz w tygodniu, dodatkowo wspomagając kąpielą w zależności od potrzeby. Dlatego też ważne jest, by od szczeniaka przyzwyczajać młode zwierzę do zabiegów pielęgnacyjnych.

Jest to wyjątkowo zdrowa rasa, która rzadko cierpi na znane nam z innych ras choroby, jednak trzeba być świadomym występujących w tej rasie kilku chorób genetycznych, takich jak choroby oczu, nerek, czy układu trawiennego, które są jednak sukcesywnie eliminowane dzięki pracy hodowców. Trzeba tu zaznaczyć, że europejskie linie hodowlane są w większości wolne od tych chorób, dlatego spotkanie chorego osobnika jest wyjątkową rzadkością, a i nigdy nie zostanie on użyty w hodowli.

Pies tej rasy wydaje się być nieustraszony, żywy, o miłym usposobieniu, bardzo serdeczny i wierny właścicielowi, wyjątkowo inteligentny. Potrzebuje sporo ruchu, jak każdy w sumie tej wielkości pies. Jest to niezawodny przyjaciel, w żadnym wypadku nie jest agresywny, co jest osobliwością dla terierów. Rzadkością są osobniki dominujące, a standardowa socjalizacja zapewni prawidłowy rozwój psychiki naszego psa. Wyjątkowo mało szczeka, dlatego jak najbardziej nadaje się do mieszkania w bloku. Nie ma zapędów niszczycielskich. Od szczeniaka wychowany z dziećmi i innymi zwierzętami stanie się ich doskonałym kompanem zabaw, niestrudzonym i nigdy się nie nudzącym! Nasza suka wychowywała się z 2 kotami i dorosłym psem. W domu jej przyszłe szczeniaki uzyskają doświadczenie w obcowaniu z dziećmi.

Jest niezmordowana na spacerach, w domu zaś chętnie śpi w swym posłaniu, bądź też jest po prostu nieuciążliwym członkiem rodziny. Szczeniaki będą wychowywane w domu, wśród reszty domowników, poznając tym samym tryb normalnego życia rodzinnego, włączając w to liczne gry i zabawy pomagające w prawidłowej socjalizacji.

Przed wydaniem do nowych domów zostaną zaszczepione przeciwko chorobom zakaźnym oraz 3- krotnie odrobaczone, a nowi właściciele wyposażeni w obszerną wyprawkę. Będą również po przeglądzie hodowlanym i znakowaniu (chip). Wydana zostanie metryczka Związku Kynologicznego w Polsce.

W razie pytań prosimy również o kontakt na podany mail lub telefon, z miłą chęcią odpowiemy na każde nurtujące Państwa pytanie.

Hodowla Soft Party FCI

www.softparty.pl

Małgorzata i Bartłomiej Partyka

tel: 511 - pokaż numer telefonu - , 501 - pokaż numer telefonu -
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa
Małgorzata
Na Lento.pl od 17 lut 2019
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń