Grzybnia TRUFLA CZARNA 10 g MYCELIUM

Dodane: Poniedziałek, 15 Czerwiec, 2020  13:12
  • Kategoria: Żywność
  • Cena: 29 zł

Opis oferty:

Super-Grzybnia TRUFLA CZARNA 10 g MyceliumTrufla Czarna (Tuber aestivum Vittad.) – gatunek grzybów należący do rodziny truflowatych (Tuberaceae)
Owocnik

Pokroju kulistawego, średnicy 2–7 (do 10) cm. Okrywa askokarpu jest gruba, czarnobrązowa, pokryta piramidkowymi, 5–6-bocznymi guzkami. Obłocznia początkowo biaława, potem żółtawa lub oliwkowobrązowa, z białawym, marmurkowatym wzorem na przekroju. Worki o wymiarach 67,5–87,5×65–72,5 μm, maczugowate lub niemal kuliste, zawierające od 2 do 4 (do 6) askospor każdy.

Zarodniki

Szerokoelipsoidalne, o wymiarach przeważnie 25–50×17–37 μm (rozmiary zależne od ich ilości w worku), z powierzchnią pokrytą siatkowatą ornamentacją o wysokości 2,5–3 μm , początkowo bezbarwne (hialinowe), po dojrzeniu żółte lub żółtobrązowe

Rozwija się w lasach liściastych (czasami iglastych), często pod bukami lub dębami, na wapiennych glebach.Wytwarza owocniki od sierpnia do grudnia (w Europie), przeważnie 10–15 cm pod powierzchnią gruntu.Uprawa i pielęgnacja kurki pieprznika jadalnego:
Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory należy wykopać w odległości 0,5 – 5m ( ok. 10 średnic pnia ) od pnia drzewa.
Wypełnić otwory do połowy przygotowanym podłożem, umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i ubić (mocno)
Miejsce aplikacji należy starannie podlać, 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
Przykryć warstwą liści, igieł, mchu, gałązek itp. z lasu.
Bardzo dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru ( 10 g na 10 litrów wody )
W okresie owocowania, w przypadku braku opadów zaleca się cykliczne zwilżanie gleby.
Owocowanie
W sprzyjających warunkach grzyby pojawiać się mogą po pierwszym lub drugim roku od posadzenia grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-4 lata.

Wydajność
W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu grzybów.

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, gdyż plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody jak i wielu innych czynników. Do ich uprawy stworzyć należy warunki najbardziej zbliżone do naturalnych. Grzybnię aplikować zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w dość krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa
Viktor
Na Lento.pl od 09 wrz 2019
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń