Grzybnia Koźlarz Czerwony 10 g MYCELIUM

Dodane: Poniedziałek, 15 Czerwiec, 2020  13:12
  • Kategoria: Żywność
  • Cena: 25 zł

Opis oferty:

Super-Grzybnia Koźlarz Czerwony 10 g Mycelium
Koźlarz czerwony jest wyśmienitym grzybem jadalnym, szczególnie smaczne są jędrne, młode owocniki. Grzyb ten jest wykorzystywany do wielu potraw np. sosów, zup, a także jako aromatyczny dodatek do mięs i przetworów. Doskonale nadaje się do duszenia i suszenia. Jego wartości aromatyczne i smakowe są równe wartościom najlepszych borowików - prawdziwków. Ma łagodny smak i delikatny grzybowy zapach. Średnica dochodzi do 20 cm.

Grzybnia posiana w odpowiednim miejscu wykorzystuje symbiozę grzybów z roślinami. W dogodnych warunkach atmosferycznych i glebowych powinna owocować już w drugim roku od posiania i dawać grzyby przez następne trzy, a nawet pięć lat.

Porady dotyczące uprawy:
Należy aplikować grzybnię od połowy kwietnia do października. W miejscu aplikacji grzybni rosnąć powinny drzewa iglaste, najlepiej sosny ( tworzy mikoryzę także z świerkiem, dębem, bukiem, grabem ). Jako podłoże zaleca się stosować gotową ziemię ogrodniczą z dużą zawartością torfu. Żeby zwiększyć jakość podłoża należy zebrać wierzchnią warstwę gleby w lesie iglastym.

Uprawa i pielęgnacja koźlarza czerwonego:
Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory należy wykopać w odległości 0,5 – 5m ( ok. 10 średnic pnia ) od pnia drzewa.
Wypełnić otwory do połowy przygotowanym podłożem, umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i ubić (mocno)
Miejsce aplikacji należy starannie podlać, 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
Przykryć warstwą liści, igieł, mchu, gałązek itp. z lasu.
Bardzo dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru ( 10 g na 10 litrów wody )
W okresie owocowania, w przypadku braku opadów zaleca się cykliczne zwilżanie gleby.
Występowanie:
Można go spotkać od czerwca do końca listopada - owocniki rosną nawet podczas mocnych przymrozków. Żyje w mikoryzie z osiką i topolą. Rośnie w lasach oraz zaroślach, pod osikami i topolami, także poza lasem..

Owocowanie
W sprzyjających warunkach grzyby pojawiać się mogą po pierwszym lub drugim roku od posadzenia grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-5 lat.

Wydajność
W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu grzybów.

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, gdyż plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody jak i wielu innych czynników. Do ich uprawy stworzyć należy warunki najbardziej zbliżone do naturalnych. Grzybnię aplikować zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w dość krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa
Viktor
Na Lento.pl od 09 wrz 2019
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń