Grzybnia grzyba Gołąbek zielonawofioletowy

Dodane: Wtorek, 17 Wrzesień, 2019  12:41
  • Kategoria: Pozostałe w dom i ogród
  • Stan:Nowe
  • Cena: 15 zł

Opis oferty:

Gołąbek zielonawofioletowy
Kapelusz
Średnicy 5-15 cm. Młody półkulisty z podgiętym brzegiem, później wypukły, stary wklęsły do lejkowatego. Skórka przeważnie bez połysku. W czasie wilgotnej pogody skórka jest lepka, w czasie suchej błyszcząca. Istnieje duża zmienność w ubarwieniu kapelusza. Ma on kolor w różnych odcieniach koloru fioletowego, niebieskiego, różowego, ochrowego, oliwkowego i siwoczarniawego. Cały kapelusz może być ubarwiony jednolicie, ale może też być kombinacją wymienionych kolorów.
Blaszki
Blaszki białe, dość gęste, o różnej długości (blaszki krótkie przemieszane z dłuższymi) Są giętkie (nie kruszą się przy dotknięciu palcem) – co jest wyjątkiem wśród gołąbków. Ten gatunek jest jedynym gołąbkiem, którego blaszki na starszych grzybach nie stają się kruche, lecz zachowują elastyczność.
Trzon
Wysokość 5-12 cm, grubość 2-3 cm , walcowaty, początkowo twardy, później gąbczasty. Biały, rzadko zabarwiony na liliowoczerwono.
Miąższ
Trwale biały, dość ścisły. Smak łagodny. W odróżnieniu od innych gołąbków miąższ nie barwi się pod wpływem siarczanu żelazawego na różowocielisto.
Cechy mikroskopowe
Wysyp zarodników biały. Zarodniki szerokoelipsoidalne o rozmiarach 7-9,5 × 5,5-7 µm i powierzchni pokrytej duzymi i małymi brodawkami. Podstawki o rozmiarach 40-50 × 8-13 µm. Wrzecionowate cystydy mają rozmiar 60-95 × 4-6 (13) µm i niewielki, zaokrąglony kończyk. Pod działaniem sulfowaniliny szarzeją. Występują nieliczne przewody mleczne
10 g ziarna grzybnia do 2,5m2.
Puch grunt pod drzewa tak, że tworzą wgłębienie, 5-15 cm, w zależności od usytuowania korzeni na powierzchni gleby.
Równomiernie posypać grzybnię całej powierzchni puszystej.
Pokrywa ogród (lub drewno) gleba mieszać z próchnicą, w równych częściach.
Wlać poprzez podlewania ogrodu z 10l na powierzchni 1m2.
Posypać na górnej części podłoża, który tworzy się, gdy nitek z wgłębieniem.
Sadzenie można zrobić o każdej porze roku i pod wszelkiego rodzaju drewna.
Podlewanie odbywa się w porze suchej często podlewania ogrodu 15-20l za 1m2.
Grzyby pojawiają się 4 razy w roku - wiosną i 2 razy 2 razy na jesieni, ale po raz pierwszy nie wcześniej niż 2,5 miesiąca po posadzeniu.
Pierwszy 350-500g / m2 żniwa obok 3,5-4,5kg / m2.
Grzybnia rośnie od wielu lat, żyjąc drzewo.
Każdego roku, w gorącej lub zimnej pogody (gdy grzyby nie rosną), na szczycie w miejscu lądowania grzybów równomiernie posypać humus 15 kg / m2 obliczeniowych.
W pomieszczeniu, można spróbować rosną grzyby w taki sam sposób, jak grzyby, ale wyniki będą znacznie gorsze niż na otwartej przestrzeni; kiełkowanie i zmniejsza prawdopodobieństwo.
Amator uprawa grzybów mikoryzowych i innych glebie nie daje gwarantowany efekt, ponieważ zbiory grzybów jest silnie uzależniona od pogody i wielu innych czynników. Jednakże, jeśli „dostać rękę” kupić wystarczające doświadczenie w uprawie grzybów mikoryzowych, jak również pewien odsetek staranności można liczyć na dobre wynik
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa / Bemowo
Alex
Na Lento.pl od 21 paź 2018
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń