Grzybnia BOCZNIAK MIKOŁAJKOWY

Dodane: Wtorek, 17 Wrzesień, 2019  12:41
  • Kategoria: Ogród / Pozostałe
  • Stan:Nowe
  • Cena: 14 zł

Opis oferty:

BOCZNIAK ERYNGII ( Boczniak mikołajkowy )
( Pleurotus eryngii )

Boczniak mikołajkowy „królewski” takim mianem nazwano ten gatunek boczniaka ze względu na smaczne i okazałe owocniki które swoim wyglądem przypominają Borowika szlachetnego.

Grzybnia w postaci w postaci ziarna przerośniętego grzybnią.

Opakowanie - pojemność 0,5 litra ( ok. 0,5 kg )

IDEALNA GRZYBNIA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY W POMIESZCZENIACH LUB PRZYDOMOWYCH OGRODACH
Do każdego zamówienia dołączona zostanie instrukcja zawierająca najistotniejsze informacje dotyczące uprawy.

Boczniaki należą do grzybów kosmopolitycznych, występujących w warunkach naturalnych w różnych rejonach Świata. Rodzaj ten spotkać można w lasach Europy, obydwu Ameryk i Azji. W przyrodzie występuje kilkanaście gatunków boczniaka, które najczęściej związane są z rejonem świata o określonych warunkach klimatycznych. Niektóre z nich rosną w klimacie umiarkowanym, a inne w tropiku.

ERYNGI w naturze występuje we wschodniej Europie, północnej Afryce oraz centralnej Azji. Boczniak ten jest często nazywany „królewskim”, ze względu na smaczne i okazałe owocniki.

Boczniak mikołajkowy w przeciwieństwie do pozostałych boczniaków nadaje się do zjedzenia w całości. Smaczny w smaku lekko ostrym, pieprzowy, aromatyczny. Tak jak pozostałe odmiany boczniaka posiada wiele substancji o właściwościach leczniczych, przez co często można go spotkać i kupić w sklepach ze zdrową żywnością.

Prawie wszystkie gatunki boczniaka charakteryzuje szybki i agresywny, w stosunku do podłoża wzrost grzybni. Większość z nich dość łatwo zawiązuje owocniki.

Te cechy powodują, że boczniak idealnie nadaje się do uprawy amatorskiej.

GRZYB TEN UPRAWIANY JEST AMATORSKO NA WOLNYM POWIETRZU, NA DZIAŁKACH, W ALTANACH ORAZ NA SKALĘ WIELKOTOWAROWĄ W POMIESZCZENIACH Z MIKROKLIMATEM.
Wygląd i wielkość owocników tego gatunku zmieniają się pod wpływem warunków zewnętrznych, ale pozostają charakterystyczne dla odmiany. Kapelusz ma barwę kremową do jasnobrązowej, a trzon jest biały, osadzony centralnie i jest jadalny. Kapelusze o średnicy 3–12 cm, są początkowo wypukłe, a w miarę wzrostu mają pogłębiające się wklęśnięcie w środku. Trzon jest gruby, długości 3–10 cm, zwężający się ku dołowi, trzon wyrośniętych owocników jest miękki.

IDEALNA GRZYBNIA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY W POMIESZCZENIACH CZY PRZYDOMOWYM OGRODZIE
Opakowanie zawiera grzybnię Boczniaka Mikołajkowego ( Eringii ) w postaci ziarna przerośniętego grzybnią. Szczelnie zamykana w opakowaniu zabezpieczonym mikrofiltrem, który umożliwia wymianę gazową.

Pojemność opakowania z grzybnią ziarnistą - 0,5 litra ( ok. 0,5 kg )
Owocowanie
W sprzyjających warunkach grzyby pojawiać się mogą po pierwszym lub drugim roku od posadzenia grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-4 lata.

Wydajność
W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu grzybów.

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, gdyż plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody jak i wielu innych czynników. Do ich uprawy stworzyć należy warunki najbardziej zbliżone do naturalnych. Grzybnię aplikować zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w dość krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Warszawa
Viktor
Na Lento.pl od 21 cze 2019
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń